How Computer Viruses Work

 

Computer viruses tend to grab our attention. On the one hand, viruses show us how vulnerable we are. A properly engineered virus can have an amazing effect on the worldwide Internet. On the other hand, they show how sophisticated and interconnected human beings have become.

For example, experts estimate that the Mydoom worm infected approximately a quarter-million computers in a single day in January 2004. (Times Online). Back in March 1999, the Melissa virus was so powerful that it forced Microsoft and a number of other very large companies to completely turn off their e-mail systems until the virus could be contained. The ILOVEYOU virus in 2000 had a similarly devastating effect. That’s pretty impressive when you consider that the Melissa and ILOVEYOU viruses are incredibly simple


ادامه ی متن به همراه ترجمه در ادامه ی مطلب...ادامه مطلب
نوشته شده توسط حامد آقایی  | لینک ثابت |

چاپگرهای سه بعدی HP هفتم اردیبهشت 1389 18:30

بزرگ‌ترین تولیدکننده محصولات رایانه‌ای جهان، عرضه چاپگرهای سه‌بعدی خود را در بازار آغاز کرد. این چاپگر ۱۷هزار دلاری می‌تواند طراحی CAD را با استفاده از پلاستیک مذاب به نمونه یکپارچه سه‌بعدی تبدیل کند.

در ماه ژانویه / دی گذشته، شرکت اچ‌.پی اعلام کرد که قرار است چاپگری سه بعدی به بازار ارائه دهد و زمان و مکان آن را متعاقبا اعلام خواهد کرد.

اکنون، استراتاسیس، شرکتی که در حال تولید این وسیله برای اچ‌پی است، اعلام کرد که نخستین دستگاه‌های سه بعدی دیزاین‌جت با مارک اچ‌پی را روانه بازار کرده و این وسیله در ماه می/ اردیبهشت تنها در اروپا در دسترس عموم خواهد بود.

دیزاین‌جت سه‌بعدی در فناوری مدل‌سازی استراتاسیس، طراحی‌های سه‌بعدی آتوکد را به نمونه‌های واقعی ملموس تبدیل می‌کند.

در این شیوه با استفاده از لایه‌های بسیار نازک پلاستیک ای.بی.اس مذاب که بر روی یکدیگر قرار می‌گیرند، جسم سه‌بعدی یکپارچه‌ای تولید می‌شود.

طرح سه‌بعدی بر روی پلاستیک‌هایی با رنگ عاج فیل چاپ می‌شوند و چاپگر سه‌بعدی دیزاین‌جت می‌تواند هر بخش را به یک رنگ درآورد. تنوع رنگ این ابزار نیز هشت رنگ است.

بقیه در ادامه مطلب...............


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حامد آقایی  | لینک ثابت |

با استفاده از نسخه جدید HTML۵، مرزی بین فایل‌های رایانه‌ای و برنامه‌های اینترنتی وجود نخواهد داشت و فقط با استفاده از یک برنامه می‌توانید از رایانه‌تان استفاده کنید.

● تا به حال شده که دلتان بخواهد رایانه‌تان تنها و تنها یک برنامه می‌داشت؟

یعنی به جای این همه برنامه که باید از بینشان انتخاب کنید، تنها یک آیکون وجود داشت که برنامه‌ای را باز می‌کرد که می‌توانست همه کارها را انجام دهد؟ شاید ندانید اما تقریبا همین حالا هم از چنین برنامه‌ای استفاده می‌کنید: مرورگر اینترنتی‌تان.

نسخه جدیدی از زبان HTML که در ساخت صفحه‌های اینترنتی به کار می‌رود، در حال آماده شدن است. این نسخه جدید که HTML۵ نام دارد، هنوز کامل نیست اما با پشتیبانی گسترده‌ای که سازندگان بزرگ برنامه‌های رایانه‌ای و صفحات اینترنتی از آن می‌کنند، به نظر می‌رسد که HTML۵ قرار است نحوه استفاده ما از رایانه‌هایمان را تغییر دهد.

قدرت نسخه جدید در این است که می‌تواند مانع بین برنامه‌هایی فعال روی رایانه و برنامه‌هایی را که به طور آنلاین از آن‌ها استفاده می‌کنید، به طور کامل از میان بردارد.

پیش از این، سرویس‌های پیشرفته اینترنتی مانند گوگل داکز و فوتوشاپ آنلاین امکان ویرایش فایل‌ها و عکس‌های موجود روی رایانه‌تان را به نحوی فراتر از روش های قدیمی‌تر فراهم کرده بودند.

بقیه در ادامه مطلب...............


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حامد آقایی  | لینک ثابت |

گروهی از پژوهشگران چینی ابزار ویژه ای را توسعه دادند که به کاربران اجازه می دهد از طریق اینترنت به صورت فیزیکی با یکدیگر دست دهند.

امروزه از طریق نرم افزارهایی چون اسکایپ می توان به صورت صوتی و تصویری و با کمترین هزینه با دوستان و آشنایانی که در کشورهای دور زندگی می کنند تماس گرفت.

اکنون دانشمندان دانشگاه هنگ کنگ در چین دستگاهی را ایجاد کرده اند که امکان دست دادن از راه دور و از طریق اینترنت را فراهم می کند. این دستگاه از یک گونه مچ بند که به ضربان نبض متصل می شود (برای فرستنده) و یک دست روباتیک (برای گیرنده) تشکیل شده است.

این مچ بند یک الکترومیوگراف است که ضربان ساخته شده از ماهیچه ها را تجزیه می کند.

بقیه در ادامه مطلب..................


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حامد آقایی  | لینک ثابت |

خداحافظ فلاپی !! هفتم اردیبهشت 1389 18:18

شرکت سونی طی بیانیه ای نمادین اعلام کرد از این پس تولید فلاپی دیسکها را در ژاپن متوقف کرده و به صورت رسمی ناقوس مرگ این بخش از تاریخ صنعت رایانه را به صدا در آورد.

شرکت سونی از مدتها پیش ساخت فلاپی دیسکها را در آمریکا و دیگر بازارهای بزرگ جهانی متوقف کرده است و بسیاری از شرکتهای بزرگ قالب ذخیره سازی و انتقال اطلاعاتی خود را از قالب این ابزار کهنه خارج کرده اند.

سونی همچنان قصد فروش ۱۲ میلیون فلاپی دیسک دیگر را در آخرین سال مالی خود دارد و این به آن دلیل است که این شرکت در حال حاضر تنها تولید کننده فلاپی دیسکها در بازار جهانی است اما این شرکت اکنون تصمیم نهایی خود را برای ایجاد تغییر گرفته است.

سونی با تولید فرمت ۳.۵ اینچی فلاپی های خود را وارد تجارت جهانی این قطعات رایانه ای کرد.

بقیه در ادامه مطلب.........................


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حامد آقایی  | لینک ثابت |

صفحه کلید جیبی هفتم اردیبهشت 1389 18:15

شرکتی ژاپنی همزمان با افزایش محبوبیت تبلت ها و نت بوک ها ، صفحه کلید کاملی تولید کرده که از چهار بخش تا شده و به بسته ای کوچک تبدیل می شود که می توان آن را به راحتی در جیب جا داد.

شرکت ژاپنی Thanko صفحه کلیدی جدید تولید کرده است که در جیب کاربر خود جا می گیرد. این صفحه کلید که با استفاده از کابل USB به رایانه متصل می شود از چهار بخش تا شده و به بسته ای کوچک و قابل حمل تبدیل می شود.

با افزایش محبوبیت نت بوک ها و تبلت ها ، استفاده از صفحه کلیدهای کوچک و کم حجم اما کامل نیز افزایش پیدا خواهد کرد و این نمونه ژاپنی که می توان آن را به راحتی در جیب جا داد یکی از نمونه هایی است که با استقبال فراوان مواجه خواهد شد.

کلیدهای این صفحه کلید کامل بوده و فاصله میان نقطه وسط دو کلید از یکدیگر ۱۹ میلیمتر است.همچنین ابعاد کلی آن در هنگام باز بودن ۳۵ در ۱۲.۹ در ۱ سانتیمتر و در زمان جمع شدن ۹.۱ در ۱۲.۹ در ۲ سانتیمتر اعلام شده است.

وزن این صفحه کلید جیبی که با سیستم های عامل مک و ویندوز سازگاری دارد نیز در حدود ۲۲۶ گرم است.


نوشته شده توسط حامد آقایی  | لینک ثابت |

پژوهشگران با استفاده از یک ریز پروژکتور، لپ‌تاپ و نمایشگر توانسته‌اند سیستم جدیدی برای بازی‌های رایانه‌ای ارایه کنند و بازی‌ها را با قدرت یک لپ‌تاپ و راحتی یک ابزار الکترونیکی همراه اجرا کنند.

برای امتحان جدید شیوه بازی‌هی رایانه‌ای کافی است یک تکه پلاستیک را بردارید و یک تراشه خاص روی شانه خود نصب کنید.

زی یه و حمد خالد از آزمایشگاه ابزار انسانی دانشگاه کوئینز کانادا، راهی برای استفاده از سیستم پروژکتور متصل به شانه ابداع کرده‌اند که برای نمایش و انجام بازی بر روی یک پلاستیک نقره‌ای با ابعاد کاغذ A۴ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بقیه در ادامه مطلب.............


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حامد آقایی  | لینک ثابت |

گاف فردوسي پور در برنامه نود هفتم اردیبهشت 1389 17:26
عادل فردوسی پور بی آنکه متوجه باشد صدای استودیو قطع نیست، از عزیز محمدی گلایه کرد.

به گزارش خبرآنلاين، مجری برنامه نود در حین گزارش برنامه این هفته خود پس از اینکه موفق نمی شد رئیس سازمان لیگ را متقاعد کند به بحثش پایان دهد، به ناچار به او اشاره کرد که اگر کمی مکالمه اش طولانی شود از پرواز به کرمان جا می ماند. این جمله او خنده حجازی، مهمان حاضر در استودیو و واکنش فردوسی پور را به حرفهای عزیز محمدی که مهمان تلفنی بود، به همراه داشت. ثانیه هایی بعد اما در حالی که برنامه برای پخش آگهی قطع شد، عادل خطاب به مهمانانش درباره محمدی گفت: «بابا ول نمی کند، مدام صحبت می کند...» او این جملات را زمانی گفت که صدای استودیو قطع نبود و همه بینندگان برنامه آن را به وضوح شنیدند.
نوشته شده توسط حامد آقایی  | لینک ثابت |

 

خبرگزاري آريا-بسياري از کشورهاي دنيا، به‌ويژه در منطقه‌ي جنوب شرقي آسيا، با استفاده از گسترش اينترنت پر سرعت و ارائه‌ي خدمات مختلف بر بستر اينترنت، صرفه‌جويي‌هاي کلاني در هزينه‌ها و مصرف انرژي نموده و کمک بسياري به کاهش سفرهاي غيرضرور و تلطيف هوا کرده‌اند.


به گزارش آريا،آمار منتشرشده توسط بانک جهاني نشان مي‌دهد که متوسط سرعت اينترنت در جهان در سال‌هاي گذشته در حال افزايش بوده و اين آهنگ در ماه‌هاي پاياني سال 2009 در برخي مناطق حالت جهش به خود گرفته است. بر اين اساس، سرعت جهاني اينترنت در سه ماهه‌ي آخر سال 2009 در مقايسه با سه‌ماهه‌ سوم همين سال 18 درصد و در مقايسه با مدت مشابه در سال 2008، حدود 13 درصد رشد نشان مي‌دهد.
اکثر نقاط اروپا در حال حاضر تحت پوشش شرکت اينترنت بي‌سيم از طريق ماهواره است در اين مسير، کره‌ جنوبي با رشد 30 درصدي و متوسط سرعت اينترنت 6/ 14 مگابيت بر ثانيه، پيشتاز است. جهش دوم را ايرلند انجام داده که در مدت مشابه سرعت متوسط اينترنت خود را با 24 درصد افزايش به 4/ 5 مگابيت بر ثانيه رسانده است.

بقیه در ادامه مطلب...............


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حامد آقایی  | لینک ثابت |

شناسایی 1800 اشكال در آفیس 2010 هفتم اردیبهشت 1389 17:10
 

شركت مایكروسافت چندی قبل موفق به شناسایی و رفع 1800 مشكل امنیتی و آسیب پذیری در جدیدترین نسخه از نرم افزار آفیس موسوم به آفیس 2010 شد.


به گزارش فارس به نقل از كامپیوتر ورلد، مهندسان مایكروسافت با همكاری كارشناسان یك شركت امنیتی با طراحی حملات متعدد به آفیس و انجام برخی آزمایشات امنیتی موفق به شناسایی این حجم از باگ و آسیب پذیری در نرم افزار آفیس 2010 شده اند.
كارشناسان همچنین با تزریق انواع دیتا به نرم افزار آفیس در قالب فرمت های مختلف تلاش كردند تا به آسیب پذیری های احتمالی این نرم افزار در صورت انجام حملات ویروسی یا دریافت فایل های مخرب و آسیب پذیر پی ببرند.
امروزه طراحی فایل های مخرب و ویروسی با ظاهری مشابه با فایل های ورد، پاورپوینت یكی از شگردهای متداول هكرها و ویروس نویسان برای سرقت اطلاعات حساس شخصی از رایانه های كاربران است.
مایكروسافت می گوید همه مشكلات و آسیب پذیری های شناسایی شده خطرناك و جدی نیستند و مایكروسافت تقریباً همه این مشكلات را برطرف كرده و تلاش می كند بالاترین میزان امنیت را برای آفیس 2010 تامین كند.

نوشته شده توسط حامد آقایی  | لینک ثابت |

آي‌پد نيامده هك شد هفتم اردیبهشت 1389 17:8

به گزارش فارس به نقل از وي تري، هكرها در كمتر از يك روز موفق به هك كردن اين گوشي شده اند و سيستم نرم افزاري آن را مطابق ميل خود تغيير داده اند.
روز گذشته مشخص شد هكري كه نام كاربري Comex را براي خود انتخاب كرده و عضو تيم هكري iPhone Dev team مي باشد، موفق به هك كردن رايانه لوحي آي پد شده است. اين گروه قبلا بارها و بارها گوشي آيفون و نسخه هاي مختلف سيستم عامل آن را هك كرده بودند.
مهم ترين انگيزه هكرها از دستكاري آيفون و آي پد تسهيل نصب نرم افزارهاي مورد علاقه خود بر روي اين محصولات است، اپل معمولا در اين زمينه بسيار سختگير است و تنها اجازه نصب نرم افزارهايي را به كاربران اين محصولات مي دهد كه مورد تاييد خودش باشد.
قرار است هكرهاي آي پد ظرف روزهاي آينده اطلاعات بيشتري را در مورد اين اقدام خود منتشر كنند.

نوشته شده توسط حامد آقایی  | لینک ثابت |

گونزالس پيش از اين به 20 سال زندان محكوم شده بود. چنين محكوميتي به علت ارتكاب جرمي در ارتباط با سيستم هاي رايانه اي در تاريخ آمريكا بي سابقه بوده و نشانگر شدت تخريب و خرابكاري وي است.
بقیه در ادامه مطلب....................

ادامه مطلب
نوشته شده توسط حامد آقایی  | لینک ثابت |

سیستم رمزگذاری گوگل هک شد هفتم اردیبهشت 1389 16:59
نیویورک تایمز از هک شدن سیستم محافظت از کلمات عبور گوگل خبر داد.

این سیستم که گایا (Gaia) نام دارد و به شیوه Single Sign-On عمل می­کند، مسئول کنترل دسترسی کارمندان گوگل و نیز میلیون­ها کاربر این شرکت، به انواع خدمات و محصولات غول نرم­افزاری در سراسر جهان است.

گفتنی است گایا (Gaia) در اسطوره­های یونان، به خدای زمین اطلاق می­شود.

به گزارش eSecurityPlanet مکانیسم تصدیق هویت گایا که عملکرد پیشرفته و پیچیده­ای دارد، تنها یک بار و آن هم چهار سال پیش، در یک همایش تکنیکی در جمعی عمومی معرفی شد.

بقیه در ادامه مطلب......................... 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حامد آقایی  | لینک ثابت |

نسخه جدید نرم‌افزار فیلترینگ خانگی با نام "نظارت والدین بر مصرف اینترنت" با اعمال برخی تغییرات در نصب و اجرا برای دانلود رایگان در وبگاه دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی ارائه شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در نسخه جدید این نرم‌افزار که در ابتدا با نام "فیلترینگ خانگی" شهرت یافت، سرعت اجرا افزایش پیدا کرده که به تبع حافظه مصرفی برای اجرا در رایانه‌های ضعیف‌تر کاهش یافته است.

واسط کاربری کامل نرم‌افزار و نصب آن بدون نیاز به اعمال تغییرات در سیستم‌عامل نرم‌افزار انجام می‌شود، همچنین در نسخه جدید نرم‌افزار سازگاری بیشتری با ویروس‌یاب‌ها پیدا کرده است. از دیگر تغییرات اعمال شده نیز می‌توان به محافظت از غیرفعال کردن، از نصب درآوردن و تغییر تنظیمات نرم‌افزار به صورت غیرمجاز توسط کودکان اشاره کرد.

از سویی دیگر پایگاه‌های موجود در این نرم‌افزار که در حوزه‌های مختلف دسته‌بندی شده است در نسخه جدید به روز شده و اشکالات کوچک زبان فارسی این نرم‌افزار نیز همچون فونت آن رفع شده است.

دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی با هدف رهنمود خانواده‌ها و ‌فرهنگ‌سازی استفاده از اینترنت، این نرم‌افزار را با همکاری بخش خصوصی تهیه کرده و در اختیار عموم گذاشته است.

اجزای این برنامه از دید والدین، تعریف فرزندان، امکان انتخاب محدوده سنی برای فرزندان، کنترل تصاویر با استفاده از روش‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، امکان تعیین زمان استفاده، امکان تغییر پیام‌ها توسط والدین، ارائه گزارشات، امکان اعمال تنظیمات دلخواه و تغییر رمز عبور اصلی است.

تاکنون 220 هزار دانلود از نسخه اول این نرم‌افزار توسط کاربران انجام شده است.

نوشته شده توسط حامد آقایی  | لینک ثابت |

پلیس کالیفرنیا در ادامه پرونده جنجانی آی-فن نسل چهارم شرکت اپل که هفته گذشته در تصاویری ویدیویی در دستان دبیر سایت علمی گیزمودو دیده شده بود، خانه وی را بازرسی و برخی از وسایل وی را ضبط کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، پلیس کالیفرنیا 6 دستگاه رایانه و دیگر تجهیزات شخصی "جیسون چن" دبیر سایت انفورماتیکی "گیزمودو" را که در فیلمی ویدئویی نمونه آزمایشی گوشی گم شده نسل چهارمی آی- فن اپل که با قیمت پنج هزار دلار خریداری کرده و به نمایش گذاشته بود و در واقع اسرار یکی از محصولات جدید شرکت اپل را فاش کرده بود، ضبط کرد.

تفتیش خانه "چن" روز جمعه هفته گذشته انجام گرفته بود اما گیزمودو اخبار آن را روز گذشته و به گونه ای منتشر کرد که اینگونه به نظر آید پلیس روز دوشنبه به خانه چن رفته است. چن در هنگامی که پلیس برای ضبط وسایلش به خانه وی رفته بود حضور نداشته است.

بقیه در ادامه مطلب.......................


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حامد آقایی  | لینک ثابت |

گروهی از محققان ژاپنی و محققان دانشگاه میشیگان رایانه مولکولی ساخته اند که عملکرد آن مغز انسان را شبیه سازی می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، این مدار کوچک که از مولکولهای ارگانیکی بر روی لایه ای از طلا ساخته شده است می تواند محاسبات همزمان را با سرعتی بسیار بالا انجام دهد که این توانایی شباهت زیادی به شلیکهای نرونی در مغز انسانها دارد

بقیه در ادامه مطلب...................

 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حامد آقایی  | لینک ثابت |

یک شرکت آمریکایی در تازه ترین گزارش خود در خصوص سرعت اینترنت نشان داد که در سه ماهه چهارم سال ۲۰۰۹ متوسط سرعت اینترنت در سطح جهانی ۵/۷ مگابیت برثانیه افزایش یافته است در حالی که کاربران ایرانی همچنان با سرعت کند دست به گریبانند.

Akamai Technologies بزرگترین شرکت در ارائه حمایت آنلاین از فیلم و کاربردهای تجاری اینترنت در گزارش State of the Internet Report وضعیت اینترنت سه ماهه چهارم سال ۲۰۰۹ را در ۲۳۴ کشور مورد ارزیابی قرار داده است.

نتایج این گزارش نشان می دهد که ۸۰ درصد از کشورها در سه ماهه پایانی سال ۲۰۰۹ سطح پهنای باند خود را برای جستجو در شبکه افزایش داده اند.

"آکامای" در این گزارش، سرعت متوسط اتصال به اینترنت را به صورت شهر به شهر و با بررسی حداقل ۵۰ هزار آدرس IP شهری که به شبکه "آکامای" متصل می شوند را ارزیابی کرده است.

بررسی ۱۰۰ شهر بسیار سریع دنیا نشان می دهد که حدود نیمی از این شهرها (۴۸ شهر) در ژاپن واقع شده اند و ۶۲ شهر در بخشهای دیگر آسیا قرار دارند.

همچنین ۱۵ شهر پرسرعت اروپایی تنها در ۶ کشور واقع شده اند و بیش از یک پنجم شهرهای پرسرعت در آمریکا قرار دارند.

بقیه در ادامه مطلب...........


ادامه مطلب
نوشته شده توسط حامد آقایی  | لینک ثابت |